Sprievod masiek


maska1Fašiangy smerujú pomaly k záveru, tradičný sprievod masiek, ktorý v obci pripravuje miestna organizácia Csemadoku, sa vydá po uliciach obce v sobotu 25. februára 2017 o 9.30 h. V utorok, 28.2.2017 od 18.00 h bude v kultúrnom dome zábava s občerstvením a pochovávanie basy. Vstupné je 5 eur.
filePlagát (216 KB)

Jarný stolnotenisový turnaj


raketao putovný pohár starostky obce Malinovo bude v sobotu 4. marca 2017 od 9.00 do 17.00 h v obecnej telocvični. Súťažiť sa bude v dvoch vekových kategóriách - mládež do 15 rokov a dospelí. O kvalitné podmienky turnaja a ceny pre víťazov sa pričinili organizátori a 14 sponzorov.
fileTurnaj- plagát (1,41 MB)

Ako na biologický odpad


14.2.2017
www.komposter.skZákon o odpadoch ho zakazuje spaľovať, nesmie sa ani vyvážať za domy na čierne skládky, a tak sme si zvykli nosiť trávu a konáre na zberný dvor. Záhradkári spracúvajú zelený odpad na kvalitný kompost, ale stále je v kontajneroch na tuhý komunálny odpad priveľa biologického odpadu. Aj Malinovo sa v tomto roku zapája do systému intenzívneho triedenia a zberu biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) s cieľom lepšie biomasu zhodnotiť a výrazne znížiť jej objem na skládkach. A zároveň poskytnúť viac komfortu svojim obyvateľom.
Od nového roku je povinná každá domácnosť v rodinných domoch písomne požiadať obec o kompostovací zásobník alebo zbernú nádobu na biologicky rozložiteľný odpad s minimálnym objemom 120 l. Obec na základe žiadosti dodá buď zásobník alebo zbernú nádobu a v období od marca do novembra raz za 14 dní zabezpečí bezplatne odvoz biologického odpadu. Viac informácií
Žiadosť o zapojenie do systému zberu BRO

Veterinárne opatrenia


31.1.2017
Obec Malinovo sa ocitla v pásme dohľadu pri zistení a potvrdení choroby – vtáčej chrípky, ktorá môže predstavovať vážne nebezpečenstvo pre zdravie zvierat a ľudí. Určené ohnisko nákazy: Eva Holíková, 930 39 Horné Janíky 203, GPS: 48.143605, 17.396313. Veterinárne opatrenia na kontrolu chorôb zvierat č. k. 176/2017 sa vzťahujú na vymedzené pásmo dohľadu, minimálne 10 km od ohniska nákazy.
fileVeterinárne opatrenia (1,78 MB)

Pozor, nebezpečenstvo otravy!


Členovia poľovníckeho združenia PZ EBERHARD v Malinove v posledných dňoch našli až 5 ks uhynutých líšok, ktoré boli 9.1.2017 odovzdané na RVPS v Senci na vyšetrenie. Predbežné stanovisko štátneho veterinára bolo „silná otrava". Z tohto dôvodu chceme upozorniť všetkých majiteľov psov na zvýšenú pozornosť, aby nepúšťali psov na voľno predovšetkým v oblasti od Žilipu cez Zátoňský most až po tok kanála pri Poľnohospodárskom družstve. Po potvrdení otravy veterinármi zvažujeme podanie trestného oznámenia za zakázaný spôsob lovu a pytliactva.
Ing. Josef Pokorný
poľovnícky hospodár a držiteľ certifikátu na prvotné vyšetrenie voľne žijúcej zveri č. 0021/14/SC

15. januára 2017
Dňa 13.1.2017 Štátny veterinárny ústav Zvolen potvrdil otravu na zaslaných kadavéroch líšok. Druh použitej látky na otravu neskúmali. Z tohto dvôvodu sme na plánovanú spoločnú poľovačku na škodnú dňa 14.1.2017 nezobrali naše poľovne upotrebiteľné psy.
S ľútosťou musíme konštatovať, že došlo v minulom týždni k otrave jedného Labradorského retrívera, ktorého majiteľom bol poľovník zo Slnečnej ul. Malinovo. Stalo sa tak po prechádzke na mieste Žilip pri Malom Dunaji. Psíka sa nepodarilo zachrániť.
Ing. Josef Pokorný
za PZ EBERHARD

SMS Rozhlas v Malinove


Obyvatelia Malinova si môžu objednať posielanie dôležitých správ a hlásení obecného rozhlasu priamo do svojho mobilu(už od 1. októbra 2014). Výhody tejto služby sú zrejmé - nič dôležitého už nikomu nemôže ujsť. Prihlásenie sa na odber správ SMS rozhlasu je jednoduché, stačí v mobile vyťukať text aktivačnej správy: 90045 a poslať na číslo: 4488. Zákazníci O2 Slovakia majú aktivačný text SMS trochu pozmenený: ROZ 90045 a posielajú ho na číslo: 7003. Všetky ostatné pokyny sú na letáku SMS Rozhlas, ktorý si môžete stiahnuť:
fileSMS Rozhlas - leták (1,34 MB)Opýtajte sa / Napíšte nám

Vážení priatelia, z tohto miesta môžete odoslať starostke a poslancom OZ svoj nápad, názor alebo otázku. Na všetky budeme priebežne odpovedať. Témy, zaujímavé a podnetné pre širokú verejnosť, budeme sprístupňovať v rubrike Z vašej pošty.

Z vašej pošty

bullet
Pekny den pani starostka,
rad by som reagoval na podnet od Tomasa B ohladom vybudovania svetelnej signalizacie pri Troch vodach. Chodievam tade pravidelne v roznych casoch a ani raz sa mi nestalo ze by som mal problem prejst na druhu stranu cesty. Poprosil by som aby ste nezhorsovali uz tak narocne cestovanie z tejto obce. Smerom na tri vody ako aj z nich je ta krizovatka vyriesena bez problemovo. Mozno by sa zislo osvetlenie ako je pri prechode pri kastieli ale urcite nie svetelna krizovatka.

Milan

Dobrý deň,
ako som už napísala, je potrebné si počkať na stanovisko kompetentných inštitúcií a potom budeme zvažovať aké riešenie je najlepšie.

Eva Godová
starostka obce
bullet
Vážená pani starostka,
zaujímalo by ma, pre koho je otvorený zberný dvor v pondelok a v piatok (január-február), keď pracujem v Bratislave od 8 do 16,30, to si mám zobrať dovolenku? Aj v zimných mesiacoch treba čo to vyhodiť. Prečo nie je otvorený zberný dvor aspoň v sobotu doobeda? Ďakujem,

Kubalová

Dobrý deň, pani Kubalová,
Zberný dvor v Malinove je zriadený pre občanov Malinova, ktorí majú trvalý pobyt v obci. Na základe minimálnej návštevnosti občanov bolo rozhodnuté, že zberný dvor je otvorený v zimných mesiacoch 2x do týždňa, tak ako je uvedené na webovej stránke. Zberný dvor je určený pre separovaný zber odpadu a každý občan si môže tento odpad riešiť v prípade potreby tak, že využije rozmiestnené nádoby na území obce na sklo, šatstvo, jedlé tuky a oleje a kuchynský odpad a firma AVE zabezpečuje zber papiera, plastov a komunálneho odpadu od každého domu, za čo si platíte. Platíte sumu, ktorá sa od roku 2012 nezmenila.  
S pozdravom,
Eva Godová, starostka
bullet
Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o vybudovanie svetelnej signalizácie pri prechode pre chodcov na konci Malinova v smere na Most p B. vzhľadom k situácii, že je to koniec dediny a keď kolóny upadnú, vodiči jazdia veľkou rýchlosťou smerom von z obce a deti a rodičia s kočíkmi majú veľký problém prejsť cez cestu a hlavne bezpečne. Prvoradá je bezpečnosť a toto by účinne fungovalo, ako to funguje vo vyspelých mestách a krajinách.
Ďakujem.

Tomáš B.

Dobrý deň,
pre každého vodiča platí dodržiavanie povolenej rýchlosti v obci, ktorú občas polícia meria. Samozrejme, že dôležitá je v prvom rade bezpečnosť našich občanov na cestách, a preto som požiadala kompetentné orgány o stanovisko k danej problematike (riešenie svetelnej signalizácie na križovatke do lokality Tri vody a umiestnenie chodníka k obchodu Billa), pretože ide o regionálnu cestu II. triedy vo vlastníctve BSK a v správcovstve Regionálnych ciest.  
S pozdravom,
Eva Godová, starostka
bullet
Vazena pani starostka,
obraciam sa na Vas s otazkou ohladne (ne)fungovania posty v nasej obci. Tato situacia je uz naozaj dost zla, vyuzivam zasielanie malych zasielok postou na nasu adresu. No najprv neexistuje niekto, kto by tie zasielky roznasal, dokonca mam listok o tom, ze tam mam nieco ulozene a najnovsie mi uz ani to nevedia najst?! Samozrejme som sa obratila aj na SP, no podla mna len kuskove staznosti od nas obcanov, ktore si mozno aj niekto precita na centrale, nepovedu k rychlejsiemu rieseniu, ak sa nejake da najst.
Nie je aj v zaujme obce, aby tato sluzba fungovala tak ako ma aj v Malinove a ako si za nu platime v podobe postovneho? Ludia uz zacinaju byt nervozni a znechuteni, najprv si vystoja polhodinovu radu a potom tam cakaju na balicky este 10min, kym sa v tych kopach najdu (ak vobec, ako bol moj pripad).
Neuvazovali ste aj o pripadnom rokovani s vedenim posty, aby sa naslo nejake riesenie? Snad vsade su postovi dorucovatelia, Len tu nikto? Ci papier o hladani je len na dverach nasej posty? Kym nebudu dorucovatelia, nebudu ani stali zamestnanci pri okienku, pretoze ludia sa tam budu stale len stazovat, oni budu mat k tomu vela prace, tym vznikaju aj caste chyby a stale dokolecka. Ja rozumiem, ze SP je subjekt mimo posobenia obce, no kedze je to monopol na zasielanie istych druhov zasielok, resp. nevieme vzdy ovplyvnit, aby nieco prislo inym dorucovatelom ako SP, tyka sa to celej obce a vrha to dost nepekny tien na fungovanie v obci ako take.
S pozdravom,

Horváthová

Dobrý deň pani Horváthová,
samozrejme aj mňa trápi naša pošta a tiež komunikujem so zodpovednými pracovníkmi Slovenskej pošty, ktorí majú presné informácie o zúfalej situácii na našej pošte, ale bohužiaľ, všetko je v ich kompetencii. Z našej strany už dva roky ponúkame možnosť presťahovať poštu zo súčasných priestorov do väčších, ale nebol záujem. Pred dvomi mesiacmi sa situácia zmenila a SP prejavila záujem o nami ponúkané priestory. Spracoval sa projekt stavebných úprav, ktoré zabezpečuje a bude financovať obec. Ostatné úpravy si rieši Slovenská pošta vo vlastnej réžii a vyzerá to tak, že do konca decembra 2016 by priestory mohli byť pripravené na prevádzku pošty. Obec sa snaží pomôcť, ako sa len dá, aby pošta sídlila v normálnych priestoroch. Čo sa týka práce zamestnancov pošty, ako i prijatia doručovateľov, toto je už naozaj v kompetencii prevádzkovateľa a zamestnávateľa...  
S pozdravom

Eva Godová, starostka obce
bullet
Pán Janák, pani starostka,
to že si niekto skráti cestu cez uličky Malinova, je úplne legálna vec, žiadnym spôsobom cez verejné komunikácie toto zamedziť nejde. Pán Janák sa asi dostatočne nezamyslel nad prvotným problémom, ktorý spôsobuje túto situáciu. Žeby niekto kompetentný pozabudol pri schvaľovaní stavebných rozhodnutí pre developerov na fakt, ako po výstavbe budú riešené komunikácie pre výjazd a vjazd do/z obce, tak aby sa neprehlboval problém zápch? Alebo tak ako je to už zvykom "pomastením do obálky" ide všetko?
Ak budeme "ne/rozmýšlať" ako p. Janák, tak potom môžme zamedziť aj prejazd obcou Malinovo zo smeru Tomášov, pretože minimálne 60% týchto vozidiel tvorí zápchy v našej obci Malinovo a ďalej Most-Vrakuňa. Alebo hlavná cesta cez obec nepatrí do ulíc Malinova, keď chcete zamedzovať prejazd ostatnými ulicami?
Zapamätajte si konečne, že dopravná značka "Prejazd zakázaný" nie je riešenie, pretože keď v takomto prejazde zastavíte vozidlo a vystrčíte jednu nohu von na vozovku, tak už neporušujete spomínanú značku!
Pán Janák, trochu rozmýšľajte!
Pekný deň.


bullet
Vážená pani starostka,
chcel by som Vás velmi pekne požiadať o riešenie problému ktorý začal po otvoreni potravin Billa. Bohužial ako už býva zvykom na Slovensku, sa už našlo pár chytrákov ktorí su "múdrejší" ako my ostatní a ráno v kolónach smerom z dediny na Most odbočia na Tri vody upaľujú rýchlosťou 80km/hod cez Tri vody poza stavebniny a Billu a o minútu už stoja v zákrute výjazdu na hlavnu cestu. Bolo by velmi vhodné aby so súčinostou Policie a správou ciest bola osadená značka zákaz prejazdu a bola povolavaná hliadka polície a poctivo ich pokutovať. Myslím žeby mali veľmi rýchlo vybratú slušnú hotovosť. Obratim sa s touto témou aj na media Tv markiza a  Tv Joj pretože je neskutočne ako títo naši spoluobčania su múdrejší ako my hlupáci ktorí ráno trpezlivo čakáme v kolóne. Ďakujem za skoré riešenie. S pozdravom,

Janak Pavol

Ďakujem za Váš podnet, ktorým oslovím Dopravný inšpektorát Senec a požiadam o stanovisko. Následne Vás budem informovať o možnostiach riešenia vzniknutej situácie, ktorá mimochodom trápi občanov aj na iných uliciach napr. Školská, Záleská,  Mostecká, Drieňová......
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, prečo v Malinove nedoručujú poštové zásielky.
Ďakujem V.

Dobrý deň,
pokiaľ mám informácie, tak na malinovskej Pošte chýbajú doručovateľky. S touto otázkou sa prosím obráťte na riaditeľstvo Slovenskej Pošty.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den pani starostka,
ako obyvateľ Troch vôd by som sa chcel informovať, prečo k nám nechodi pošta. Uz 2 týždne pretrváva tento problém. Poštárky ani nie sú schopné pohľadat moju poštu priamo na pošte, lebo je tam situácia tragická a pošta z Troch vôd sa im tam kopí. Viete spraviť urýchlene nápravu? Kto zaplatí peniaze, ak faktúru, ktorá mala splatnosť 31.10.2016, mi nedoručili (poslaná bola 20.10.)
Ďakujem.

Fero
Dobrý deň,
Vašu informáciu som posunula na Riaditeľstvo Slovenskej Pošty, ktorá sa situáciou na našej Pošte  zaoberá. Taktiež je spracovaná PD na úpravu náhradných priestorov a po úspešnom ukončení úprav (predpoklad je do konca roku 2016) bude malinovská Pošta sídliť v iných priestoroch a možno sa rozšíri aj počet zamestnancov.
S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcela by som reagovať na príspevok sťažujúcich sa susedov na smrad a kikiríkajúceho kohúta v novej štvrti. Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru je Malinovo obec a nie veľkomesto, z čoho logicky vyplýva, že na dedine sa môžu vyskytnúť zvieratá, ako je kohút či sliepka. Uznávam, že dotyčný/dotyčná sa mohli opýtať na názor susedov zo slušnosti, no tiež to nie je povinnosť a je treba rešpektovať to a nie sťažovať sa na úžitkové zvieratá na dedine.
Ďakujem.

bullet
Dobry den,
Od piatka 21.10.2016 nefunguje verejne osvetlenie ulic Visnova, Sadova, Jahodova, Broskynova a Bazova. Bolo by mozne zverejnit cislo v odseku dolezitych cisel (Obecny urad --> Kontakty) kde by sa mohli tieto poruchy nahlasovat?
Tiez mozte pridat do odseku obchodov (Sluzby obcanom --> obchody) otvaracie hodiny obchodu Billa: Pon-Sob 7:00-21:00; Ned 8:00-20:00. Za skore vybavenie za vsetkych obyvatelov obce vopred dakujem.
S pozdravom

Dušan
Ďakujeme za pripomienky, čo sa týka verejného osvetlenia, v prípade nefunkčnosti je treba zavolať zatiaľ na telefón starostky 0903454131, nakoľko obec nemá vlastných elektrikárov, ale si ich objednáva. Taktiež doplníme údaje o predajni Billa v Moste pri Bratislave.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
tento víkend sme 1x navštívili zberný dvor v Malinove a musím povedať, že sme veľmi spokojní s organizáciou i ochotou pracovníkov zberného dvora, ktorí nám poradili i pomohli. Musím povedať, že po reakciách nižšie sme šli s obavou, ktorá sa našťastie nepotvrdila. Sme vďační, že máme v Malinove takúto možnosť a pevne verím, že i ostatní obyvatelia obce budú využívať zberný dvor a nebudú nám vznikať zbytočné skládky.
S pozdravom,
minimálne dvaja spokojní obyvatelia Malinova :-)
bullet
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako je riešené zabezpečenie zamedzenia vjazdu áut na Žilip? Je to rekreačná zóna a hlavne v letných mesiacoch sa tam v niektoré dni otočí veľa áut. Pochybujem, že všetky majú nejaké osobitné povolenie..Výsledkom býva množstvo odpadkov a smetí, ktoré po takýchto návštevníkoch zostáva. Prídu autom, donesú veci na piknikovanie a pod.ale bordel už do auta nedajú a nechajú všetko v prírode..Ďakujem za odpoveď.

Obec pred rokmi riešila vjazd  na Žilip od Zátôňskeho mostu tým, že tam umiestnila závoru, ktorá sa odomykala len na požiadanie. Nakoľko niektorí občania  to riešili pravidelným odtrhnutím zámku,  obec zamykanie prestala riešiť. Na bohužiaľ  či táto závora je otvorená alebo zatvorená, stále je možnosť dostať sa na Žilip i inou cestou a tam priestor nie je možné uzatvoriť. Zostáva na prístupe jednotlivých občanov, ako sa správajú  k takému krásnemu kúsku prírody.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či vieme ako obyvatelia novej lokality robiť niečo s "milým" pánom susedom, ktorý si na voľnom pozemku spravil menšiu Zoo. Nemal ani toľko slušnosti, aby sa ostatných susedov spýtal, či im nevadí smrad a neobťažuje ich sústavne kikiríkajúci kohút.
Ďakujem za skorú odpoveď.


Budem rada, ak dostanem podrobnejšie informácie, potom k tomu budem vedieť zaujať stanovisko.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce.
bullet
Dobrý deň,
chcela by som sa iba informatívne opýtať, či náhodou sa nebude realizovať nejaký chodník pre peších popri ceste resp. popri stavebninách k novej Bille, aby sa dali nákupy urobiť aj pešo, nielen autami. Ďakujem veľmi pekne, s pozdravom

Janovická Oľga

Dobrý deň,
chceli by sme vybudovať chodník popri regionálnej ceste II.triedy smerom na Most pri Bratislave, a preto zisťujeme možnosti jeho umiestnenia. Záleží na stanovisku Správy ciest Bratislava, či a za akých podmienok sa tam dá umiestniť chodník. Polovica dĺžky chodníka je v katastri obce Most pri Bratislave, nachádzajú sa tam inžinierske siete a v neposlednom rade sú to pozemky vo vlastníctve súkromnej osoby. Čiže vôbec to nie je jednoduché riešenie; robím však všetko pre to, aby sme vybavili umiestnenie chodníka a následne ho aj vybudovali.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň. Podobný prípad sa mi stal na zbernom dvore. Podľa otváracích hodín na internete má byť otvorené do 19:00. 17:10 som bol na zbernom dvore a pracovník arogantne drzo ma išiel vyhadzovať že otváracie hodiny sú len do 17:00. Na moje vyžiadanie nech zavolá svojho nadriadeného (starostku) ma drzo poslal preč. Prosím o riešenie a napravenie resp. upozornenie pracovníka o slušné vystupovanie voči občanom. Dúfam že príspevok bude uverejnený...  

Vážený občan, ospravedlňujeme sa za incident, ktorý sa vám stal na zbernom dvore v prvú októbrovú sobotu. V prevádzkovom poriadku zberného dvora, ktorý je na internete, sa stala chyba - v mesiacoch október a november má byť zberný dvor otvorený v piatok a v sobotu iba do 17.00 h, a nie do 19.00, ako bolo uvedené v texte prevádzkového poriadku. Chybu sme opravili a informujeme o tom občanov aj v osobitnom ozname. Pracovníci na zbernom dvore sa usilujú udržiavať poriadok a čistotu, kontrolovať triedenie odpadu podľa noriem a často narážajú na neprimerané reakcie aj zo strany občanov. Chceme mať aj na zbernom dvore pokojnú, nekonfliktnú atmosféru a v tom zmysle budú usmernení pracovníci zberného dvora.
bullet
Dobrý deň, čím to je, že za posledný mesiac som 4-krát prišiel do zberného dvora počas dňa/času, keď mal byť otvorený a nikto tam nebol? Nemôže byť na stránke oznam, že zberný dvor bude zatvorený?

Dobrý deň,
Zberný dvor v Malinove na Tomášovskej ulici funguje od svojho otvorenia podľa otváracích hodín, ktoré sú vyvesené na webe aj na vstupe do areálu Zberného  dvora. Nestalo sa, že by nebol otvorený, čo môžeme deklarovať tým, že sa vedie evidencia, z ktorej vieme, koľko občanov na Zbernom dvore bolo a v ktoré dni. Keď náhodou nastala zmena, vždy bol daný oznam na web alebo do informačnej tabule. Ak máte takéto skúsenosti, je to potrebné riešiť so mnou a volať na moje telefónne číslo, ktoré je uverejnené na webovej stránke obce Malinovo.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
opakovane Vás žiadame o riešenie stavu pozemkov medzi ulicami Hviezdna a Drieňová smerom k Malému Dunaju. Od posledného príspevku sa zmenilo akurát to, že burina a náletové dreviny sú 2 metrovej výšky. To je obec bezmocná voči jednej arogantnej osobe - majiteľke?


Obec Malinovo vyzvala vlastníkov pozemkov nachádzajúcich sa medzi Hviezdnou a Drieňovou ulicou na odstránenie nežiaduceho stavu (pokosenie buriny) do 31.5.2016. Nakoľko tak neurobili, celý spis bol postúpený 2.6.2016 na Okresný úrad Senec, odbor pozemkový a lesný, ktorý je kompetentný ďalej pokračovať v riešení situácie.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
chcem sa spytat ako a komu konretne sa zlepsili sluzby posty tym, ze ste okliestili otvaracie hodiny?! V stredu bol jediny den, kedy si mohol normalne zamestnany clovek vybavit nieco na poste, lebo bola otvorena az do 19. Vzdy tam bola rada az po dvere - skor som cakala, ze v ramci vyjdenia v ustrety zakaznikom sa hodiny predlzia na neskor, prip. sa otvaracie posunu na skor. Odteraz si normalne zamestnany clovek bude musiet zobrat dovolenku, aby stihol (ci pockal) otvorenu postu. Normalne pracujuci clovek - o 7 do prace a o 17 doma.
(Prišli tri ďalšie príspevky na rovnakú tému)


O úprave otváracích hodín na pošte v Malinove už obec rokovala so zástupcami Slovenskej pošty a po dohode sa vrátime k pôvodným otváracím hodinám. O tejto úprave budeme občanov informovať na webstránke i cez SMS rozhlas.

Eva Godová, starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či sa neplánuje údržba zanedbaného basketbalového ihriska v areáli zámockého parku. Ďakujem za odpoveď
Martin


Obec Malinovo neplánuje údržbu basketbalového ihriska, nakoľko väčšinový spoluvlastník BSK plánuje revitalizáciu celého parku.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
chcem sa informovat, sused ktory kupil vedlajsi pozemok ma pred vstupom na nas pozemok stavebny material priamo na ceste, brani tak vstupu auta na nas pozemok. Je mozne to nejako riesit v pripade ze ho neodstrani? Dakujem za odpoved


Každý občan, ktorý používa verejné priestranstvo na uskladnenie stavebného alebo iného materiálu, je povinný toto ohlásiť na OcÚ, kde mu bude vydané povolenie na dočasné užívanie priestranstva. Obec Malinovo má VZN č.3/2005 o dodržiavaní čistoty a poriadku na území obce Malinovo a VZN č. 1/2012 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktoré upravujú povinnosti vlastníkov pozemkov a verejných priestranstiev.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den, chcem sa opytat na aktualny stav a najblizsie kroky pre projekt cyklochodnika do Vrakune. V novembri 2014 tu bol clanok o planovanej trase. Za pekneho pocasia sa da prejst za cas aj kratsi ako autom v zapche smerom na Zalesie, potom cez pole a po lavom brehu Maleho Dunaja az do Vrakune, ale ked naprsi, tak sa smykat cez kaluze a blato nie je schodna cesta do prace a treba cakat par dni kym to preschne (ak znovu nenaprsi). Dostojnejsia cesta pre cyklistov by pomohla nielen im, ale aj skratila kolony aut pre vodicov. Dakujem za odpoved.
Martin

Dobrý deň,
projekt cyklochodník do Vrakune je zatiaľ v riešení, nakoľko v katastri obce Most pri Bratislave sú nevysporiadané pozemky, cez ktoré by mala trasa cyklochodníka viesť.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Chcel by som sa posťažovať na niektorých obyvateľov, ktorí bývajú resp. majú dvory pri ramene malého Dunaja, ako sa idem smerom na Žilip, že tam sústavne vyhadzujú buriny, pokosenú trávu, kúsky odrezaných stromov a teraz naposledy som si všimol, že sú tam pohodené aj kúsky stavebného materiálu. Ľudia si tam robia úpravy pozemkov - dvorov a všetok odpad vyhadzujú k vode, aj keď v obci mame zberný dvor.
Dakujem


Dobrý deň,
Obec Malinovo pre svojich občanov vytvorila podmienky a možnosti na separovanie a zber odpadu. Možno by pomohlo, keby samotní občania, ktorí sú svedkami sypania smetí na rôzne iné miesta, oznámili tých nezodpovedných občanov na Obecný úrad v Malinove. Snažíme sa zabezpečiť čistotu a poriadok v obci a v jej okolí, ale v tomto nám môžu pomôcť občania.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Vážení priatelia, v tejto rubrike uverejňujeme - tak ako je to uvedené v záhlaví - otázky a podnety, ktoré sú zaujímavé pre širokú verejnosť. Všetky číta starostka obce a poslanci. Odpovedať priamo pisateľovi je možné, ak uvedie svoju spiatočnú adresu.

Reklama

Na tomto mieste môže byť logo a reklama Vašej firmy. Informácie na email.