Voľby do Európskeho parlamentu


4.2.2019
Vlajka EUPredseda NR SR Andrej Danko rozhodnutím z 1. februára 2019 vyhlásil voľby do Európskeho parlamentu a určil deň ich konania na sobotu 25. mája 2019.
Informácie pre voličov (v slovenskom a maďarskom jazyku)

fileRozhodnutie predsedu NR SR o vyhlásení volieb (143 KB)

Rekonštrukcia letiska a zvýšený hluk


4.2.2019
BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika bude počas nasledujúcich viac ako troch mesiacov používať iba hlavnú vzletovú dráhu 13-31. Z toho dôvodu upozorňuje obyvateľov vybraných mestských častí Bratislavy a obcí v okolí na zvýšený počet preletov lietadiel nad ich obydliami, čo môže spôsobiť zvýšenú hladinu hluku. Viac informácií

Kamerový systém v obci


31.1.2019
V mesiaci december sme ukončili IV. etapu realizácie kamerového systému v našej obci. Boli nainštalované ďalšie 3 kamery, na ktoré obec Malinovo získala dotáciu zo štátneho rozpočtu SR a spolufinancovanie riešila z vlastných finančných prostriedkov. Poskytovateľom dotácie bolo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky – Okresný úrad Bratislava. Projekt bol zameraný na elimináciu poškodzovania objektov (majetok obce) a verejných priestranstiev. Pevne veríme, že sa nám podarí skvalitniť komplexnú ochranu života, zdravia  a majetku obyvateľov a návštevníkov obce.
Eugen Janík, starosta obce

Úpravy MHD v Bratislave


30.1.2019
Od 15. februára na obdobie pol roka bude kompletne uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu, čo bude mať výrazný negatívny dopad na dopravu v celej východnej časti Bratislavy. Ďalší nárast vozidiel na už dnes preťažených úsekoch bude znamenať rozsiahle zápchy. Aby sme túto situáciu zvládli, na kritických úsekoch ciest zriaďujeme samostatné pruhy pre verejnú dopravu. Získame tak jeden spôsob dopravy, ktorý sa zápcham z väčšej časti vyhne. Viac informácií na www.zvladneme.to
fileMagazin IDS BK (276 KB)

Výsledky volieb 2018 v Malinove


V priloženom dokumente zverejňujeme výsledky volieb poslancov obecného zastupiteľstva a volieb starostu obce.
fileVýsledky volieb 2018 v Malinove (365 KB)
Viac informáciíOpýtajte sa / Napíšte nám

Vážení priatelia, z tohto miesta môžete odoslať starostovi a poslancom OZ svoj nápad, názor alebo otázku. Na všetky budeme priebežne odpovedať. Témy, zaujímavé a podnetné pre širokú verejnosť, budeme sprístupňovať v rubrike Z vašej pošty.

Z vašej pošty

bullet
Dobrý deň. Dňa 18.1.2019 si návštevníci pohostinstva na nám.1.mája urobili o 21,30 hod. ohňostroj. Sú ohňostroje mimo Silvestra povolené? Mali na akciu súhlas obce?
Andrej L.

Vážený pán Andrej L.,
návštevníci mali povolenie na rodinnú oslavu a nemali povolenie na ohňostroj. Na území obce je zakázané používať výbušniny, pyrotechnické predmety a zábavnú pyrotechniku okrem 31. decembra a 1. januára kalendárneho roka.
S pozdravom
Eugen Janik, starosta obce
bullet
Vážení priatelia, v tejto rubrike uverejňujeme - tak ako je to uvedené v záhlaví - otázky a podnety, ktoré sú zaujímavé pre širokú verejnosť. Všetky číta starosta obce a poslanci. Odpovedať priamo pisateľovi je možné, ak uvedie svoju spiatočnú adresu.

Ochrana osobných údajov


Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácií o ochrane osobných údajov.