Vianočné trhy v Malinove


25.11.2016
Adventný veniec v centre obce
Adventný veniec v centre obce
Prvá adventná nedeľa je za nami a obec sa opäť pripravuje na vianočné trhy, ktoré budú v piatok 9. decembra a v sobotu 10. decembra 2016 vždy popoludní v areáli kultúrneho domu.
V drevených domčekoch aj v sále kultúrneho domu budú svoje výrobky ponúkať spoločenské organizácie, miestni podnikatelia a živnostníci. Vianočnú atmosféru spestrí program, vystúpia deti z MŠ a ZŠ, sestry Glebocké, zahrá nám živá hudba a uvidíme aj ohňovú šou. Mikuláš tentokrát nepríde a neodíde, ale počas celého popoludnia sa bude na trhoch s deťmi zabávať a fotiť.
fileVianočné trhy - leták (127 KB)

Cena SR za krajinu 2016


10.11.2016
sa odovzdávala 9. novembra 2016 v Banskej Bystrici. Túto cenu raz za dva roky udeľuje Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra pre životné prostredie. Spomedzi 10 nominovaných projektov získalo občianske združenie Pro Eberhard z Malinova osobitné uznanie „za výnimočný rozvoj komunitných a medzigeneračných vzťahov a vytvorenie rekreačno-oddychovej zóny pre zmysluplné trávenie voľného času miestnych obyvateľov, preukázaný projektom Zelená oáza pri Malom Dunaji s rozhľadňou Hniezdo“. Viac informácií

Otvorenie novej budovy ZŠ


7.11.2016

V novej budove školy na Višňovej ulici v Malinove sa konala milá slávnosť strihania pásky a oficiálneho otvorenia školy. Hostí na čele so štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petrom Krajňákom privítala starostka obce Eva Godová, riaditeľka školy Dajana Csóková a s veľkým očakávaním aj školáci. Po príhovoroch pripravili deti pod vedením pani učiteľky Jany Smažákovej pekný a vtipný program a radi ukázali všetkým svoje pracovisko - počítačovú učebňu, interaktívne tabule v triedach a vlastné práce ako zaujímavú výzdobu školy. Svojou bezprostrednosťou všetkých presvedčili, že majú školu radi a že sa im v nových triedach naozaj páči.
Viac informácií    

Dni otvorených dverí 2016


23.10.2016

Výstavy a aktivity SOŠ záhradníckej počas DOD 2016 svojou atmosférou a najmä súťažami v aranžovaní aj tento rok pritiahli desiatky záujemcov. Na návštevu prišli školáci z Bratislavy, ba aj z Vajnor, ale najviac ich bolo z malinovskej ZŠ. Nová budova školy od septembra susedí s komplexom záhradníckej školy a internátu, časť školákov sa stravuje v jedálni SOŠ a vzťahy medzi školami získavajú nové perspektívne rozmery. Viaceré deti tu stretli svojich rodičov či starých rodičov, ktorí vystavovali v škole za Malinovských záhradkárov.

Riziká požiarov vo vykurovacej sezóne


20.10.2016
Najčastejšími príčinami vzniku požiarov v rodinných domoch a bytoch počas vykurovacej sezóny sú nevyhovujúci technický stav dymovodov a komínov, vyhorenie sadzí v komíne, nesprávna alebo neodborná inštalácia palivových spotrebičov a ich  nesprávne prevádzkovanie, resp. zlý technický stav vykurovacích telies a nesprávna manipulácia so žeravým popolom.
Pre bezpečnosť je nutné dodržiavať niekoľko zásad.

Výlet dôchodcov do Kroměříža


12.10.2016

Začiatok októbra - mesiaca úcty k starším - bol v znamení obľúbeného výletu dôchodcov, ktorý im pravidelne pripravuje obec Malinovo a starostka. Cieľom bol tentoraz arcibiskupský palác a záhrady v Kroměříži a na spiatočnej ceste pamätník bitky troch cisárov pri Slavkove.

Najmladší hasiči súťažili


4.10.2016
V sobotu 1. októbra 2016 sa najmladší hasiči z DHZ Malinovo zúčastnili 9. ročníka branných pretekov v Blatnom. Zúčastnilo sa celkom 45 družstiev z dvadsiatich DHZ. Z Malinova sme na  štart postavili tri družstvá - jedno v mladšej a dve v staršej kategórii a vďaka nim sme získali 3., 5. a 8. miesto. Viac informácií

Deň obce pomaly doznieva


16.9.2016
Ešte sa vraciame k zážitkom, vymieňame si fotografie, ale Deň obce 2016 je definitívne za nami. Tých 25 skupín, ktoré sa podujali variť svoj guláš, zažili čarovnú atmosféru s vôňou dymu, cibule a mäsa, okorenenú priateľskými návštevami susedov a dobroprajnosťou. O výhru sa nikto veľmi netriasol, vychutnala si ju mládež so svojimi vtipnými nápadmi.

Na tréningovom ihrisku sa medzitým konala veľká súťaž 11 hasičských družstiev a fotografi sa kochali fešnými hasičkami. Ľudia sa bavili všade: väčšina sledovala popoludňajší zábavný program a tešila sa najmä z vitálnej Jany Kocianovej, ďalší posedávali až do večera medzi gulášnikmi a deti obdivovali hasičov a ich techniku. V tej pohode si málokto spomenul na obrovský kus prípravnej práce, ktorú odviedol tím pracovníkov z obecného úradu, poslanci obecného zastupiteľstva so starostkou obce; ešte aj guláš všetkým navarili. Srdečná vďaka za všetkých návštevníkov.
A kto nebol, nech ľutuje a nech si pozrie aspoň zopár fotografií.

Veľké poďakovanie


patrí všetkým firmám a jednotlivcom, ktorí sponzorsky podporili Deň obce:

Agro Malinovo, s.r.o.Malinovo
Mgr. Mészáros GabrielBratislava
First Cafe &PubMalinovo
FLORIL, s.r.o.Malinovo
Hamax, s.r.o.Malinovo
Chemstar, a.s.Bratislava
Insuria consulting, spol.s.r.o.Malinovo
LIESKO-STAV, s.r.o.Malinovo
Mäso-údeninyMalinovo
TERNO real estate, s.r.o.Bratislava
Pohostinstvo FüleMalinovo
Majerčáková Silvia – BYTREALTureň
Slovakia Auto, s.r.o.Malinovo
Stavebniny Horváth, s.r.o.Malinovo
Wiky, s.r.o.Malinovo
Nagyová BeátaMalinovo

5. ročník pohárovej súťaže hasičov


20.9.2016
o putovný pohár starostky obce Malinovo sa uskutočnil 10.9.2016. Súťaže sa zúčastnilo 16 družstiev – 5 ženských a 11 mužských. Muži z domáceho družstva získali druhé miesto s vynikajúcim časom 18,86 s. Prvé miesto získalo družstvo z Pezinka s výsledným časom 17,40 s.
Po skončení pohárovej súťaže prebehol aj 2. ročník Retro súťaže, domáce družstvo sa umiestnilo na druhom mieste s výsledným časom 58,49 s.  Prvé miesto získalo družstvo z Gabčíkova s výsledným časom 49,80 s. V kategórii žien vyhralo prvé miesto družstvo z Dulova s výsledným časom 19,88 s.

Na Žilíp sa vrátili farby


14.9.2016
Modrá loďka zažila ďalšiu opravu
Modrá loďka zažila ďalšiu opravu
Nadácia Ekopolis a Slovenská sporiteľňa ponúkli Malinovu a Zálesiu neobyčajnú pomoc pri obnove a čistení okolia Zelenej oázy a majáka. V piatok,  9. septembra, takmer 50-ti manažéri vymenili kanceláriu a počítač za pracovné rukavice, hrable či štetce a strávili poldeň pri skrášľovaní areálov na Malom Dunaji. Viac informácií

Školský rok naštartoval  


7.9.2016

"Malinovo rapídne rastie a zároveň mladne, detí do 15 rokov je stále viac. V tomto roku otvárame novú budovu školy a až tri triedy prvákov," uviedla vo svojom príhovore na otvorení školského roku starostka obce Eva Godová. Riaditeľka ZŠ PaedDr. Dajana Csóková doplnila presné údaje: "Na 138 žiakov, ktorí sa budú učiť v 7 triedach a popoludní pracovať v 7 oddeleniach ŠKD, tu čaká 16 pedagógov a 4 prevádzkoví zamestnanci". Rodičov zaujímali najmä organizačné zmeny v súvislosti s rozdelením žiakov do dvoch budov a deti si pritom nerušene šumeli s kamarátmi. Školský rytmus sa pomaly rozbieha.
Z prejavu starostky obce a riaditeľky ZŠ

Hasiči zahájili súťažnú sezónu


19.6.2016
Malinovskí hasiči si úvod svojej súťažnej sezóny nemohli predstaviť lepšie. V sobotu 11.6.2016 sa zúčastnili na 1. ročníku hasičskej súťaže o Pohár starostu obce Veľký Biel, ktorú po sľubnom výkone v konkurencii ôsmich družstiev aj vyhrali. Veríme, že ich športový duch a dobré výkony budú sprevádzať počas celého roka 2016.

Malinovské leto 2016


2.6.2016
Základná organizácia Csemadoku v Malinove s podporou Oblastného výboru Csemadoku v Senci a Obce Malinovo pripravila kultúrny program Malinovské leto, ktorý sa uskutoční 18. júna 2016 o 16.30 pri poľovníckej chate v Malinove. Účinkovať bude Komorný folklórny súbor Szőttes, kabaretní umelci z Maďarska Beregi Péter a Heller Tamás, spevácky talent z roku 2011 László Attila a deti z MŠ v Tomášove. Sprievodné slovo bude v dvoch jazykoch. Vstupné pre dospelých 3 eurá, deti vstup zadarmo.

Rozprávkový deň detí


7.6.2016
Rodinné centrum Família, obec Malinovo a spoločenské organizácie obce pripravili v sobotu 4.júna deťom k sviatku krásne podujatie - Rozprávkový les. Desať rozprávok doslova ožilo a vtiahlo našich najmenších do deja. Mladí dobrovoľníci si pripravili perfektné kostýmy a zabávali sa spolu s deťmi. Deti si užili aj sprievodné atrakcie - skákací hrad, prehliadku hasičských áut, ale asi najviac kúzelníka s balónovou šou. Zabával ich pod strieškou aj v daždi.
Ďakujeme všetkým, ktorí s láskou prispeli k zábavnému popoludniu, či už koláčikom alebo svojím osobným vkladom. Desiatky detí si odniesli krásny zážitok.
Viac fotografií Riša Gážiho na http://richardgazi.com/albums/dendeti/

Územné kolo hry Plameň


1.6.2016
Súťažné družstvo z Malinova sa dňa 28. mája 2016 zúčastnilo územného kola hry Plameň, ktoré sa konalo po prvýkrát v Senci. A keďže počasie nám prialo, dohromady sa na disciplíny požiarny útok s prekážkami – CTIF a štafetu zozbieralo 12 kolektívov.
Detské družstvo Plameň z Malinova na čele s veliteľom Jakubom Haškom v zložení Matyáš Vyoral, Richard Pavlikán, Lucka a Kaja Zikmundové, Rudi Horváth, Nina Bystrianska, Tim Quirchmayr, Timo Šteffek, doplnení o náhradníkov Simonu Královú a Sama Beniána sa umiestnilo na nádhernom 2. mieste! Viac informácií

Program pre mamy


10.5.2016
pripravili deti zo základnej školy a zo súboru Margaréta a v krásnom májovom počasí ho predstavili všetkým mamičkám a babičkám na Deň matiek. Podľa účasti mamičiek a ich spokojnosti sa program pre mamy určite v obci ujme.

Rodinné centrum Família zorganizovalo pre všetkých občerstvenie - mamy napiekli koláčiky, pripravili nátierky, pekáreň Kvetoslavov ako sponzor poskytla chlebíky, FCSP Malinovo prispel džúsikmi pre deti a krásny darček - koláčik v tvare srdiečka pripravila pre maminy a babičky firma Floril. Akciu podporila starostka a obec Malinovo, ďalej firma Sign Consulting, s.r.o. a predajňa Bio Rio.

Zápis budúcich prváčikov


26.4.2016
Dňa 15. apríla 2016 sa uskutočnil v Základnej škole v Malinove zápis detí do 1. ročníka pre budúci školský rok 2016/17. O tom, že záujem o tunajšiu školu z roka na rok stúpa, svedčí aj počet zapísaných detí. Celkovo nastúpi do školy 52 žiakov, ktorí sa budú učiť v dvoch prvých triedach.

Darcovia krvi v apríli


26.4.2016
Poďakovanie patrí pätnástim občanom Malinova, ktorí 15. apríla 2016 odovzdali bezplatne krv:

Ing. Bokrosová Mária, Bartakovics Vladimír, Csenkey Vendelín, Demková Antónia, Gubelová Eva, Kollerová Andrea, Martinská Melinda, Peller Ján, Peller Marek, Peller Juraj, Rapcová Jana, Roll Martin, Ing.Nagy Peter, Oberhauser Richard, Ing. Zsigmondová Gabriela.

Malinovský pohár Nordic Walking


25.4.2016
Nordic Walking 2016Prvé podujatie, organizované samostatne pre Nordic Walkerov v roku 2016 - Malinovský pohár sa uskutočnil 16.4.2016. Malinovský pretek v severskej chôdzi na 5, 10 a 21,1 km si užilo spolu 126 pretekárov. Podujatie je druhým zo šiestich pretekov celoročnej bodovanej Nordic Walking súťaže. Celý deň sa niesol v znamení zdravého pohybu, výživy a zábavy. Úroveň preteku bola vysoká, zúčastnili sa takmer všetci úradujúci majstri Slovenska a viacerí majstri Európy. Na trati nechýbal ani Slovák Andrej Végh, ocenený z Majstrovstiev sveta. Viac informácií a výsledky

Hasiči na pretekoch v Gáni


25.4.2016
Najmladší hasiči znovu s medailami
Najmladší hasiči znovu s medailami
Dňa 23. apríla 2016 sa uskutočnil v Gáni 2.ročník branného preteku, pozostávajúci z desiatich disciplín, ktoré museli deti zvládnuť. Na brannom preteku sa zúčastnilo 26 družstiev, 12 v mladšej kategórii a 14 v staršej kategórii. DHZ Malinovo postavilo tri družstvá, v každej kategórii jedno a plus ešte družstvo našich najmenších – mini družstvo. Obe naše družstvá vyhrali prvé miesto. Viac informácií

Súťažná sezóna hasičov začala úspešne


6.4.2016
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
Súťažiaci so svojou trénerkou M. Tanczerovou
V sobotu 2.4.2016 sa v Malinove konal 3. ročník jarného branného preteku detí – hasičov. Ukážkové počasie sa postaralo o veľký záujem zo strany súťažiacich. Ich počet totiž prekročil všetky očakávania. Z 12 obcí sa zúčastnilo 26 súťažných družstiev. Svoje zastúpenie mali obce zo Seneckého, Pezinského, i Galantského okresu. Malinovo reprezentovali dve družstvá v kategórii starších detí a jedno družstvo v kategórii mladších detí. Celoročná práca mladých malinovských hasičských nádejí a ich trénerky M. Tanczerovej sa pretavila do dvoch prvých miest a jedného druhého miesta. Viac informácií

Noc s Andersenom


5.4.2016
Malinovskú Noc s Andersenom, na ktorú sa prihlásilo 61 detí, očarili dvaja živí autori a jeden klasik. Branislav Jobus prišiel k nám v deň svojich narodenín a zaujal deti svojou láskavosťou, humorom i spevom. Deti si šuškali, že je to Čech, ale záhoráčtine dobre rozumeli. Jeho knižky s obrázkami maliara Igora Derevenca išli na dračku. Majster Derevenec deti fascinoval, keď pred ich očami namaľoval muflóna Ancijáša ako živého (teda ako v knižke). Viac informácií

Výsledky turnaja v stolnom tenise 2016


28.3.2016
Stolný tenis je v Malinove populárny a pravidelné turnaje majú vysoký štandard. Vďaka patrí hlavnému organizátorovi Ing. Ladislavovi Fazekasovi za perfektnú organizáciu turnajov a tiež sponzorom a podporovateľom za materiálnu pomoc.
V tomto roku bolo na turnaji 16 dospelých účastníkov, medzi nimi dôchodcovia z Bratislavy, ale aj účastník z Francúzka. V mládežníckej kategórii do 15 rokov sa do súťaží zapojili deviati borci. Nálada bola dobrá, bojovalo sa ako o život. Finále dospelých malo vysokú úroveň, dvíhalo obecenstvo zo sedadiel.
Viac informácií

Návraty na pekné miesta II.


21.3.2016
Prvý jarný deň na Žilípe sme privítali malými modrými fialkami a opravenými zariadeniami, ktoré všetci môžeme využívať.

Opravy previedla firma Jána Pilinského z prostriedkov, ktoré získalo OZ Pro Eberhard ako odmenu z Nadácie Ekopolis za najlepší projekt roka. Celkový dojem môžu ešte vylepšiť nové nátery altánku, lavičiek a ostatných komponentov. Po sviatkoch pozývame na brigádu všetky ochotné ruky; ak sa nám spoločne podarí uchrániť miesto pred vandalmi, po celý rok sa budeme tešiť z pekných miest pri rieke.

Fašiangy pre veľkých i malých


31.1.2016
Tradičné malinovské masky
Tradičné malinovské masky
Fašiangy sú krátke a treba si ich užiť naplno. Malinovský veselý fašiangový sprievod bol v sobotu, 6. februára 2016, doplnila ho fašiangová zabíjačka a popoludní detský karneval. Pochovávanie basy bude v utorok 9. februára 2016 o 18.00 hod.
Užívajte si fašiangové radovánky!

fileFašiangový sprievod masiek (272 KB)
Opýtajte sa / Napíšte nám

Vážení priatelia, z tohto miesta môžete odoslať starostke a poslancom OZ svoj nápad, názor alebo otázku. Na všetky budeme priebežne odpovedať. Témy, zaujímavé a podnetné pre širokú verejnosť, budeme sprístupňovať v rubrike Z vašej pošty.

Z vašej pošty

bullet
Pán Janák, pani starostka,
to že si niekto skráti cestu cez uličky Malinova, je úplne legálna vec, žiadnym spôsobom cez verejné komunikácie toto zamedziť nejde. Pán Janák sa asi dostatočne nezamyslel nad prvotným problémom, ktorý spôsobuje túto situáciu. Žeby niekto kompetentný pozabudol pri schvaľovaní stavebných rozhodnutí pre developerov na fakt, ako po výstavbe budú riešené komunikácie pre výjazd a vjazd do/z obce, tak aby sa neprehlboval problém zápch? Alebo tak ako je to už zvykom "pomastením do obálky" ide všetko?
Ak budeme "ne/rozmýšlať" ako p. Janák, tak potom môžme zamedziť aj prejazd obcou Malinovo zo smeru Tomášov, pretože minimálne 60% týchto vozidiel tvorí zápchy v našej obci Malinovo a ďalej Most-Vrakuňa. Alebo hlavná cesta cez obec nepatrí do ulíc Malinova, keď chcete zamedzovať prejazd ostatnými ulicami?
Zapamätajte si konečne, že dopravná značka "Prejazd zakázaný" nie je riešenie, pretože keď v takomto prejazde zastavíte vozidlo a vystrčíte jednu nohu von na vozovku, tak už neporušujete spomínanú značku!
Pán Janák, trochu rozmýšľajte!
Pekný deň.


bullet
Vážená pani starostka,
chcel by som Vás velmi pekne požiadať o riešenie problému ktorý začal po otvoreni potravin Billa. Bohužial ako už býva zvykom na Slovensku, sa už našlo pár chytrákov ktorí su "múdrejší" ako my ostatní a ráno v kolónach smerom z dediny na Most odbočia na Tri vody upaľujú rýchlosťou 80km/hod cez Tri vody poza stavebniny a Billu a o minútu už stoja v zákrute výjazdu na hlavnu cestu. Bolo by velmi vhodné aby so súčinostou Policie a správou ciest bola osadená značka zákaz prejazdu a bola povolavaná hliadka polície a poctivo ich pokutovať. Myslím žeby mali veľmi rýchlo vybratú slušnú hotovosť. Obratim sa s touto témou aj na media Tv markiza a  Tv Joj pretože je neskutočne ako títo naši spoluobčania su múdrejší ako my hlupáci ktorí ráno trpezlivo čakáme v kolóne. Ďakujem za skoré riešenie. S pozdravom,

Janak Pavol

Ďakujem za Váš podnet, ktorým oslovím Dopravný inšpektorát Senec a požiadam o stanovisko. Následne Vás budem informovať o možnostiach riešenia vzniknutej situácie, ktorá mimochodom trápi občanov aj na iných uliciach napr. Školská, Záleská,  Mostecká, Drieňová......
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, prečo v Malinove nedoručujú poštové zásielky.
Ďakujem V.

Dobrý deň,
pokiaľ mám informácie, tak na malinovskej Pošte chýbajú doručovateľky. S touto otázkou sa prosím obráťte na riaditeľstvo Slovenskej Pošty.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den pani starostka,
ako obyvateľ Troch vôd by som sa chcel informovať, prečo k nám nechodi pošta. Uz 2 týždne pretrváva tento problém. Poštárky ani nie sú schopné pohľadat moju poštu priamo na pošte, lebo je tam situácia tragická a pošta z Troch vôd sa im tam kopí. Viete spraviť urýchlene nápravu? Kto zaplatí peniaze, ak faktúru, ktorá mala splatnosť 31.10.2016, mi nedoručili (poslaná bola 20.10.)
Ďakujem.

Fero
Dobrý deň,
Vašu informáciu som posunula na Riaditeľstvo Slovenskej Pošty, ktorá sa situáciou na našej Pošte  zaoberá. Taktiež je spracovaná PD na úpravu náhradných priestorov a po úspešnom ukončení úprav (predpoklad je do konca roku 2016) bude malinovská Pošta sídliť v iných priestoroch a možno sa rozšíri aj počet zamestnancov.
S pozdravom,
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcela by som reagovať na príspevok sťažujúcich sa susedov na smrad a kikiríkajúceho kohúta v novej štvrti. Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru je Malinovo obec a nie veľkomesto, z čoho logicky vyplýva, že na dedine sa môžu vyskytnúť zvieratá, ako je kohút či sliepka. Uznávam, že dotyčný/dotyčná sa mohli opýtať na názor susedov zo slušnosti, no tiež to nie je povinnosť a je treba rešpektovať to a nie sťažovať sa na úžitkové zvieratá na dedine.
Ďakujem.

bullet
Dobry den,
Od piatka 21.10.2016 nefunguje verejne osvetlenie ulic Visnova, Sadova, Jahodova, Broskynova a Bazova. Bolo by mozne zverejnit cislo v odseku dolezitych cisel (Obecny urad --> Kontakty) kde by sa mohli tieto poruchy nahlasovat?
Tiez mozte pridat do odseku obchodov (Sluzby obcanom --> obchody) otvaracie hodiny obchodu Billa: Pon-Sob 7:00-21:00; Ned 8:00-20:00. Za skore vybavenie za vsetkych obyvatelov obce vopred dakujem.
S pozdravom

Dušan
Ďakujeme za pripomienky, čo sa týka verejného osvetlenia, v prípade nefunkčnosti je treba zavolať zatiaľ na telefón starostky 0903454131, nakoľko obec nemá vlastných elektrikárov, ale si ich objednáva. Taktiež doplníme údaje o predajni Billa v Moste pri Bratislave.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
tento víkend sme 1x navštívili zberný dvor v Malinove a musím povedať, že sme veľmi spokojní s organizáciou i ochotou pracovníkov zberného dvora, ktorí nám poradili i pomohli. Musím povedať, že po reakciách nižšie sme šli s obavou, ktorá sa našťastie nepotvrdila. Sme vďační, že máme v Malinove takúto možnosť a pevne verím, že i ostatní obyvatelia obce budú využívať zberný dvor a nebudú nám vznikať zbytočné skládky.
S pozdravom,
minimálne dvaja spokojní obyvatelia Malinova :-)
bullet
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako je riešené zabezpečenie zamedzenia vjazdu áut na Žilip? Je to rekreačná zóna a hlavne v letných mesiacoch sa tam v niektoré dni otočí veľa áut. Pochybujem, že všetky majú nejaké osobitné povolenie..Výsledkom býva množstvo odpadkov a smetí, ktoré po takýchto návštevníkoch zostáva. Prídu autom, donesú veci na piknikovanie a pod.ale bordel už do auta nedajú a nechajú všetko v prírode..Ďakujem za odpoveď.

Obec pred rokmi riešila vjazd  na Žilip od Zátôňskeho mostu tým, že tam umiestnila závoru, ktorá sa odomykala len na požiadanie. Nakoľko niektorí občania  to riešili pravidelným odtrhnutím zámku,  obec zamykanie prestala riešiť. Na bohužiaľ  či táto závora je otvorená alebo zatvorená, stále je možnosť dostať sa na Žilip i inou cestou a tam priestor nie je možné uzatvoriť. Zostáva na prístupe jednotlivých občanov, ako sa správajú  k takému krásnemu kúsku prírody.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či vieme ako obyvatelia novej lokality robiť niečo s "milým" pánom susedom, ktorý si na voľnom pozemku spravil menšiu Zoo. Nemal ani toľko slušnosti, aby sa ostatných susedov spýtal, či im nevadí smrad a neobťažuje ich sústavne kikiríkajúci kohút.
Ďakujem za skorú odpoveď.


Budem rada, ak dostanem podrobnejšie informácie, potom k tomu budem vedieť zaujať stanovisko.
S pozdravom
Eva Godová, starostka obce.
bullet
Dobrý deň,
chcela by som sa iba informatívne opýtať, či náhodou sa nebude realizovať nejaký chodník pre peších popri ceste resp. popri stavebninách k novej Bille, aby sa dali nákupy urobiť aj pešo, nielen autami. Ďakujem veľmi pekne, s pozdravom

Janovická Oľga

Dobrý deň,
chceli by sme vybudovať chodník popri regionálnej ceste II.triedy smerom na Most pri Bratislave, a preto zisťujeme možnosti jeho umiestnenia. Záleží na stanovisku Správy ciest Bratislava, či a za akých podmienok sa tam dá umiestniť chodník. Polovica dĺžky chodníka je v katastri obce Most pri Bratislave, nachádzajú sa tam inžinierske siete a v neposlednom rade sú to pozemky vo vlastníctve súkromnej osoby. Čiže vôbec to nie je jednoduché riešenie; robím však všetko pre to, aby sme vybavili umiestnenie chodníka a následne ho aj vybudovali.

S pozdravom
Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň. Podobný prípad sa mi stal na zbernom dvore. Podľa otváracích hodín na internete má byť otvorené do 19:00. 17:10 som bol na zbernom dvore a pracovník arogantne drzo ma išiel vyhadzovať že otváracie hodiny sú len do 17:00. Na moje vyžiadanie nech zavolá svojho nadriadeného (starostku) ma drzo poslal preč. Prosím o riešenie a napravenie resp. upozornenie pracovníka o slušné vystupovanie voči občanom. Dúfam že príspevok bude uverejnený...  

Vážený občan, ospravedlňujeme sa za incident, ktorý sa vám stal na zbernom dvore v prvú októbrovú sobotu. V prevádzkovom poriadku zberného dvora, ktorý je na internete, sa stala chyba - v mesiacoch október a november má byť zberný dvor otvorený v piatok a v sobotu iba do 17.00 h, a nie do 19.00, ako bolo uvedené v texte prevádzkového poriadku. Chybu sme opravili a informujeme o tom občanov aj v osobitnom ozname. Pracovníci na zbernom dvore sa usilujú udržiavať poriadok a čistotu, kontrolovať triedenie odpadu podľa noriem a často narážajú na neprimerané reakcie aj zo strany občanov. Chceme mať aj na zbernom dvore pokojnú, nekonfliktnú atmosféru a v tom zmysle budú usmernení pracovníci zberného dvora.
bullet
Dobrý deň, čím to je, že za posledný mesiac som 4-krát prišiel do zberného dvora počas dňa/času, keď mal byť otvorený a nikto tam nebol? Nemôže byť na stránke oznam, že zberný dvor bude zatvorený?

Dobrý deň,
Zberný dvor v Malinove na Tomášovskej ulici funguje od svojho otvorenia podľa otváracích hodín, ktoré sú vyvesené na webe aj na vstupe do areálu Zberného  dvora. Nestalo sa, že by nebol otvorený, čo môžeme deklarovať tým, že sa vedie evidencia, z ktorej vieme, koľko občanov na Zbernom dvore bolo a v ktoré dni. Keď náhodou nastala zmena, vždy bol daný oznam na web alebo do informačnej tabule. Ak máte takéto skúsenosti, je to potrebné riešiť so mnou a volať na moje telefónne číslo, ktoré je uverejnené na webovej stránke obce Malinovo.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobrý deň,
opakovane Vás žiadame o riešenie stavu pozemkov medzi ulicami Hviezdna a Drieňová smerom k Malému Dunaju. Od posledného príspevku sa zmenilo akurát to, že burina a náletové dreviny sú 2 metrovej výšky. To je obec bezmocná voči jednej arogantnej osobe - majiteľke?


Obec Malinovo vyzvala vlastníkov pozemkov nachádzajúcich sa medzi Hviezdnou a Drieňovou ulicou na odstránenie nežiaduceho stavu (pokosenie buriny) do 31.5.2016. Nakoľko tak neurobili, celý spis bol postúpený 2.6.2016 na Okresný úrad Senec, odbor pozemkový a lesný, ktorý je kompetentný ďalej pokračovať v riešení situácie.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
chcem sa spytat ako a komu konretne sa zlepsili sluzby posty tym, ze ste okliestili otvaracie hodiny?! V stredu bol jediny den, kedy si mohol normalne zamestnany clovek vybavit nieco na poste, lebo bola otvorena az do 19. Vzdy tam bola rada az po dvere - skor som cakala, ze v ramci vyjdenia v ustrety zakaznikom sa hodiny predlzia na neskor, prip. sa otvaracie posunu na skor. Odteraz si normalne zamestnany clovek bude musiet zobrat dovolenku, aby stihol (ci pockal) otvorenu postu. Normalne pracujuci clovek - o 7 do prace a o 17 doma.
(Prišli tri ďalšie príspevky na rovnakú tému)


O úprave otváracích hodín na pošte v Malinove už obec rokovala so zástupcami Slovenskej pošty a po dohode sa vrátime k pôvodným otváracím hodinám. O tejto úprave budeme občanov informovať na webstránke i cez SMS rozhlas.

Eva Godová, starostka
bullet
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či sa neplánuje údržba zanedbaného basketbalového ihriska v areáli zámockého parku. Ďakujem za odpoveď
Martin


Obec Malinovo neplánuje údržbu basketbalového ihriska, nakoľko väčšinový spoluvlastník BSK plánuje revitalizáciu celého parku.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den,
chcem sa informovat, sused ktory kupil vedlajsi pozemok ma pred vstupom na nas pozemok stavebny material priamo na ceste, brani tak vstupu auta na nas pozemok. Je mozne to nejako riesit v pripade ze ho neodstrani? Dakujem za odpoved


Každý občan, ktorý používa verejné priestranstvo na uskladnenie stavebného alebo iného materiálu, je povinný toto ohlásiť na OcÚ, kde mu bude vydané povolenie na dočasné užívanie priestranstva. Obec Malinovo má VZN č.3/2005 o dodržiavaní čistoty a poriadku na území obce Malinovo a VZN č. 1/2012 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktoré upravujú povinnosti vlastníkov pozemkov a verejných priestranstiev.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Dobry den, chcem sa opytat na aktualny stav a najblizsie kroky pre projekt cyklochodnika do Vrakune. V novembri 2014 tu bol clanok o planovanej trase. Za pekneho pocasia sa da prejst za cas aj kratsi ako autom v zapche smerom na Zalesie, potom cez pole a po lavom brehu Maleho Dunaja az do Vrakune, ale ked naprsi, tak sa smykat cez kaluze a blato nie je schodna cesta do prace a treba cakat par dni kym to preschne (ak znovu nenaprsi). Dostojnejsia cesta pre cyklistov by pomohla nielen im, ale aj skratila kolony aut pre vodicov. Dakujem za odpoved.
Martin

Dobrý deň,
projekt cyklochodník do Vrakune je zatiaľ v riešení, nakoľko v katastri obce Most pri Bratislave sú nevysporiadané pozemky, cez ktoré by mala trasa cyklochodníka viesť.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Chcel by som sa posťažovať na niektorých obyvateľov, ktorí bývajú resp. majú dvory pri ramene malého Dunaja, ako sa idem smerom na Žilip, že tam sústavne vyhadzujú buriny, pokosenú trávu, kúsky odrezaných stromov a teraz naposledy som si všimol, že sú tam pohodené aj kúsky stavebného materiálu. Ľudia si tam robia úpravy pozemkov - dvorov a všetok odpad vyhadzujú k vode, aj keď v obci mame zberný dvor.
Dakujem


Dobrý deň,
Obec Malinovo pre svojich občanov vytvorila podmienky a možnosti na separovanie a zber odpadu. Možno by pomohlo, keby samotní občania, ktorí sú svedkami sypania smetí na rôzne iné miesta, oznámili tých nezodpovedných občanov na Obecný úrad v Malinove. Snažíme sa zabezpečiť čistotu a poriadok v obci a v jej okolí, ale v tomto nám môžu pomôcť občania.

Eva Godová, starostka obce
bullet
Vážení priatelia, v tejto rubrike uverejňujeme - tak ako je to uvedené v záhlaví - otázky a podnety, ktoré sú zaujímavé pre širokú verejnosť. Všetky číta starostka obce a poslanci. Odpovedať priamo pisateľovi je možné, ak uvedie svoju spiatočnú adresu.

Reklama

Na tomto mieste môže byť logo a reklama Vašej firmy. Informácie na email.